Literární časopisy na konci ledna

Nové logo Tvaru Vzhledem k dvacetistupňovému mrazu za oknem se četba literárních časopisů jeví jako příjemná alternativa. Odhlédněme pro tentokrát od obsahu. Do nového roku vstoupily časopisy Host a Tvar s novou grafickou tváří. U Hosta se změnila hlavně sazba, zatím nevím jestli k lepšímu nebo horšímu. U obálky je nyní text upoutávky na největší zajímavost psán velkými písmeny, čárový kód byl doplněn o internetový odkaz a o číslo. U obálky se mi víc líbila verze předchozí. Host má nyní 110 stran :).
To Tvaru již v loňském roce nějaká ta stránka ubyla. Letos pak došlo k poměrně zásadní grafické proměně. Opět se změnilo i logo.  Lubor Kasal sice ve svém editorialu naznačuje, že vychází z mandaly, ale když si vzpomenu na pana Vajíčka, kterého na stránkách časopisu v nedávné minulosti oživili, tak nevím…
Drobnou zajímavostí je, že novou grafickou úpravu časopisu má na svědomí studentka zlínské Univerzity Tomáše Bati
Shodou okolností jsem tento týden v ruce držel nový grafický manuál vsetínské knihovny, který pochází také od studentky této školy. Manuál vypadal pěkně, teď jen jestli se podaří dodržovat zásady v praxi.

12 thoughts on “Literární časopisy na konci ledna

 1. Grafický manuál knihovny? To zní zajímavě, co na něm je?

 2. mám dojem, že autorem nové grafiky je student. ne studentka

 3. Máš pravdu: Lukáš Pertl. Hold podvědomí, Freud by měl radost.

 4. Přátelé, kdybych vám měl povídat o čem se mi zdává, tak mi stejně věřit nebudete 😉

 5. Hmmm, tak když nám nevěříš, tak zkus: http://snar.a4.cz/snar02.html, třeba: “Chrousty létat viděti – ztráta paměti, chytati – protivenství předejíti” nebo “Jedle – stálá radost”

 6. mně se zdálo, že jsem zabila myš. byla jsem na sebe pyšná. pročež vyšlo najevo, že je to osmák nebo křeček a že ho zachránil bratr, druhdy militantní ochránce přírody. tot aky něco znamená?.))

 7. křečka vidět, zabít, chytit – náhrada okradenému. Bratra vidět – přátelství. militantní ochránce přírody – útulný byt. tot aky – přemýšlení.

 8. MYŠ CHYTATI – úspěch, dobré obchody, dobré manželství a blahobyt
  ZABITÍ – spácháš křivdu
  BRATR – přátelství proti nepřátelům

  ZDROJ: http://www.provaz.cz/sny/pismeno.php?trideni=3600

  kecale vymejšleči…:)

  mimochodem, ten tvůj odkaz je zajímavý především tím, že NEFUNGUJE;))

  Bratranci mě kdysi jako malinkatou přesvědčovali, že moje znamená zverokruhu je DINOSAURUS na procházce s deštníkem….

  Chtěla jsem ale krátce a prostě říct, že každej se sebestředně domnívá, že zrovna jemu se zdaj ty nejpodivuhodnější sny světa… avono ne.)

 9. tot aky je prostej překlep, ale děkuju, že i v drobných mých přebrebtech se odhodláváš hledat hloubku intelektuílní. proboha.)

 10. tak si taky listuju tím naším novým grafickým manuálem a snažím se sžít s novým lehce bezpohlavním logem knihovny 🙂

Comments are closed.