Už jsem z toho otrávený. Otevřu noviny: Březen – měsíc internetu. Pustím rádio: Březen – měsíc internetu. Televizi se snažím bojkotovat.
Ale i tak? Kam se poděl: Březen – měsíc knihy?
Už jsem z toho otrávený. Otevřu noviny: Březen – měsíc internetu. Pustím rádio: Březen – měsíc internetu. Televizi se snažím bojkotovat.
Ale i tak? Kam se poděl: Březen – měsíc knihy?
Nikam se nepoděl, jen je upozaděn, tím Internetem, co jede. Třeba v městský knihovně u nás je to umně propojeno, takže do akcí typu “přivedeš babičku, ani nemusí být tvoje, a můžeš na net zadarmo” se vejdou i nějaká čtení a dokonce prý noc s Andersenem, to jest děti a knihovnice v knihovně v noci potmě, jestli jsem to dobře pochopila…:) A všude visí anketa Moje nejoblíbenější kniha, podle mě malinko zcestná, já se nemůžu rozhodnout totiž!!!:)) Co vy, jaká je vaše nejoblíbenější kniha?
Jinak březen je poměrně vděčný měsíc na nejrůznější výročí: 2.3.1933 v Liberci Hladový kongres + od 1984 Den boje spisovatelů PEN, 6.3. Den jódu, 7.3. Mezinárodní den motliteb žen, 8.3. ten Mezinárodní den žen, jak je někdo pro a někdo proti, 11.3. Evropský den mozku (ehm…), 15.3. Den práv spotřebitele…… 20.3. Světový den frankofonie (a moje babička má narozeniny…), 21.3. Světový den poezie, ale taky Mezinárodní den zdravého spánku a Mezinárodní den loutkového divadla… Hodně je toho na jeden březen, co?:)
Den jódu!!!! To je ono, chemie vítězí – kdy je den wolframu a sodíku? Už vidím ten kalendář: 6. 3. Miroslav / jód / nar. Eduard Kohout / sobota po 2. neděli postní.
Nějak jste zapomněli, že 7. 3. má narozeniny TGM! 🙁 Koukněte se na http://tgm.bloguje.cz
To je fakt. Akorát myslím, že my jsme na ně přímo nezapomněli, jen jsme kromě mojí babičky nikoho nejmenovali. Protože těch jmen by byl zase houf. Z našich vladařů vedle Masaryka ještě Ferdinand I. a Josef II. A potom nevladaři Jakub Malý a Ota Filip a Dominik Tatarka a Sudek a Boudník a Šebestián Hněvkovský a Karel Poláček a Ludvík Kundera a Josef Čapek a Bohumil Hrabal a Jiří Wolker a Jan Amos Komenský a Thomayer-Jamot a 25.a 26.3. Jan Beneš&Bene;š Jan, z nichž jeden je Emil Hakl. A Betty McDonaldová taky aaaaaaaa….
No jód prý působí příznivě na inteligenci a chrup a tělesnou výšku… Upřímně řečeno nám tohle kdysi říkali obecně o masu, že kdyby ho nebylo, jsme pořád hloupý opice…
A 8.3.?
> A 8.3.?
Ten svátek je přece dávno zprofanován!
Ještě René Descartes, 31.3. 😉
Když už i TGM bloguje… Jinak o MDŽ byl v neděli zajímavý pořad v televizi, s ukázkami zvlášť zhůvěřilých oslav v 70. letech (Gott, Zíma, Větrovec a spol.). Svátek jódu musím od příštího roku začít slavit. Škoda, že rok má víc dní, než je počet prvků. A o kretenismu našeho vnitrozemského národa, páč nejíme sledě, se přesvědčujeme na každém kroku. Nejoblíbenější kniha? Jednoznačně Pan Hú!
Pozor, ještě je tu ten den mozku, kdo má mozek, slaví den mozku:))
Já myslím, že některé sloučeniny si taky zaslouží vlastní den, tak to vyjde akorát. Jo, a izotopy! My chceme den tritia, uhlíku <sup>14</sup>C a neštěpného uranu!
A čím je zajímavej ten uhlík se dvěma supy?:)
Ještě jsme taky zapomněli na den Tibetu, dneska. Mám ráda Tibet, tak i tak.