K čemu je dobré GeoURL?

K čemu je dobré GeoURL?

Někdy by nebylo od věci vědět, kdo ze sousedů a z nejbližšího okolí se vyskytuje na internetu. Ale jak to zjistit? Tento problém se snaží vyřešit portál GeoURL.
Princip je poměrně jednoduchý. Stačí do hlavičky souboru vložit dva speciální META tagy, které portálu řeknou, kde se nacházíte a jaký je titul vašich stránek.

Jako příklad uvádím meta tagy v hlavičce tohoto blogu.
První tag obsahuje informace o vaší zeměpisné šířce a délce, v mém případě se jedná o obec Bystřičku. Druhý tag obsahuje název stránek.


<meta name=“ICBM” content=“49.4178, 17.9658”>
<meta name=“DC.title” content=”[pak] - Pavel Kotrla Blog”> 

Zeměpisné souřadnice zjistíte poměrně lehce. Stačí, když využijete služeb českého portálu Tiscali.cz, který umožňuje zobrazit GPS informace o požadované lokalitě, a ty potom zadat. Světové souřadnice ale můžete získat i na serveru Maporama.com, odkud mám informace i já. Zajímalo mne zda vůbec mou malou dědinku dokáže najít. 😉 Kupodivu ano. Teď už stačí své stránky na GeoURLjenom zaregistrovat. A tím by mělo vše hotovo.

GPS Bystřička

Více informací samozřejmě získáte na stránkách portálu GeoURL
Nápad je to dobrý. Jediný drobný problém vidím v tom, že k mému sídlišti nejblíže registrovaní uživatele tohoto systému se, v době psaní tohoto článku, nacházeli v Rakousku, Maďarsku a Německu. Ono 500 mil je 500 mil. Ale to se snad brzy změní. Ostatně to můžete vyzkoušet sami >> GeoURL

2 názory na “K čemu je dobré GeoURL?”

Můžete zanechat komentář: