Literární festival Literární květen

Druhý ročník literárního festivalu Literární květen 2003 se bude konat od 20.5. do 23.5. ve Zlíně. Festival organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Mám to za kopcem, a tak doufám, že se zúčastním.
Druhý ročník festivalu by mohl obsahovat následující tématické celky: Alkohol, hospoda a literatura; pocta Bohumilu Hrabalovi (večer vzpomínek na B. H.), Erotika v literatuře, Nakladatel a jeho autor, Poetická čajovna, Diskuse nad literárními časopisy a setkání mladých autorů. Součástí festivalu budou autorská čtení, autogramiády, workshopy (tvůrčí dílny) a výstava kaligrafií vytvořených studenty grafického designu a fotografií z minulého ročníku.
V pátek 23. května by pak měla proběhnout Diskuse nad literárními časopisy a setkání mladých autorů. Doufejme, že do té doby ty zatím existující vydrží. Stačí se podívat na „aktualizované“ stránky Tvaru, nebo hledat neexistující stránky Literárních novin. Všem je hned jasné, že literární časopisy u nás mají na růžích ustláno. Nic proti ministru divadelníkovi, ale těším se, že tam někdy usedne i někdo, kdo má k literatuře o něco blíž.

Můžete zanechat komentář: