Že by můj nápad pomohl vylepšit Jyxo.cz? ;-)

Možná. Před nějakým časem jsem totiž zaslal Jyxu.cz e-mail s žádostí o indexaci mé domény, protože leží mimo CZ. Potěšilo mne, že Jyxo opravdu nyní mé stránky indexuje.
V e-mailu jsem psal Michalovi Illichovi i následující:
…Nepremyslel jste nad implementaci slovniku synonym, ktery by nabizel alternativy k hledanym vyrazum? Napriklad ze vznikajiciho slovniku projektu OpenOffice (i kdyz ten je zatim hodne maly).
A vida Jyxo už synonyma nabízí. Netvrdím, že je to mou zásluhou, ani že ta myšlenka byla původní, ale snad jsem k tomu aspoň částečně přispěl. Jyxo je, podle mého názoru, v tuto chvíli asi nejlepší tuzemský vyhledávač. Ale Morfeo (bývalý Webfast) mu zdatně šlape na paty a synonyma nabízí taky. Konečně se výrazně zlepšuje práce s češtinou.
Ale jednu výhradu k Jyxu mám. Nabízí vyhledávání e-mailových adres. Funkce sice užitečná, ale i bez ní mám v e-mailové schránce spamu víc než dost.

2 názory na “Že by můj nápad pomohl vylepšit Jyxo.cz? ;-)”

 1. Michal Illich

  Ta synonyma jsou dokonce ze stejneho zdroje, jaky pouziva OpenOffice. Ten vydal prvni verzi s thesaurem pred 2 tydny, do te doby jsme o zadnem volnem a dostatecne kvalitnim thesauru nevedeli (i kdyz uz existoval)… synonyma jsou na Jyxu od stredy vecer.

  Tech e-mailu se nebojte – Jyxo vam nic bez vaseho vyslovneho souhlasu posilat nebude a skutecni spammeri pouziji jine cesty k ziskani mailu…

  Jyxo se navic ridi podle robots.txt a zaroven ma stranky svych vysledku zakazane k indexovani pomoci robots.txt, takze od nas to zadny “vychovany” robot stahnout nemuze…

  (mimochodem libi se mi, jak je tady psani komentaru udelane a ze je mozne mail skryt…)

 2. Díky za reakci. Taky jsem na tento thesaurus čekal. Ještě by mohl být trošku obsáhlejší. Ale hlavně, že už je k použití.

  Že Jyxo má ochranu proti spammerům je chvályhodné. Stejně tak i to, že se řídí podle robots.txt. Ale jak už jsem psal, oceňuji hlavně práci s češtinou. A taky možnost hledání na univerzitách a freewebech. Jěště bych bral propojení na katalog odkazů Dmoz.

Můžete zanechat komentář: