Marek J. Vavřinec: Krajinou Bohů, démonu a lidí

Marek J. Vavřinec: Krajinou Bohů, démonu a lidí
Marek J. Vavřinec: Krajinou Bohů, démonu a lidí

Mám rád knihy, u kterých je vidět, že do nich autor vložil kus sebe. Nová kniha Krajinou Bohů, démonu a lidí Marka J. Vavřince mezi ně patří. Autor knihu nejen napsal, ale vyryl pro ni i dřevoryty, vysázel ji a také vytisknul z polymerových štočků. Proces vzniku knihy ostatně šlo pozorovat na jeho Facebooku. Vzniklo dílo, které se se všemi nedokonalostmi, má punc jedinečnosti a neopakovatelnosti. Já jsem si ji objednal hned, jak se objevila. A početl jsem si s radostí. Podobné projekty nejde nemít rád. Knihu vydalo mé oblíbené Bylo nebylo a Marek J. Vavřinec ji 6. 6. v 6 večer uvede Týnské literární kavárně.

Jeden příběh dvojím perem 2023

Vojtěch Matocha
Vojtěch Matocha

Po tříleté přestávce jsem společně s Daliborem Malinou a hlavní organizátorkou soutěže Andreou Chrobákovou-Lněničkovou opět usedl v porotě soutěže Jeden příběh dvojím perem, kterou společně se ZŠ Trávníky Vsetín pořádá náš časopis Texty. Letošním úkolem soutěžících bylo dotvořit text, kterými byly úryvky z Prašiny Vojtěcha Matochy. Ten se zúčastnil i slavnostního vyhlášení a besedy se soutěžícími. A ochotně všem Prašinu podepsal. Předchozí ročníky si můžete připomenout na stránce Textíky – Jeden příběh dvojím perem, kde najdete zveřejněn nejenom letošní sborníček, ale i sborníčky z předchozích let soutěže.

Čtení Aleny Mornštajnové na Bystřičce

Čtení Aleny Mornštajnové (Bystřička 25. 4. 2023)

Dnešní čtení Aleny Mornštajnové z nového románu Les v domě (vydalo Nakladatelství Host) v zaplněné jednací místnosti obecního úřadu Bystřička. Podvečer pod taktovkou Jarmily Křenkové z knihovny Bystřička.